En iyi 5 kahve değirmeni
Anasayfa » Kahve Değirmeni | En İyi 5 Elektrikli Kahve Öğütücü

Kahve Değirmeni | En İyi 5 Elektrikli Kahve Öğütücü

Bir fincan kahve hayatın en basit zevklerinden biridir . Ancak ister espresso, ister koyu buzlu kahve veya cappuccino hayranı olun, en iyi demleme taze, lezzetli çekirdeklerle başlar. İşte tam bu noktada kahve değirmeni devreye giriyor.

Sevdiğiniz çekirdekleri demlemeden hemen önce öğütmek en lezzetli kahvenin garantisidir. Bütün çekirdekler sadece tadı daha uzun süre korumakla kalmaz, aynı zamanda kendi kahvenizi öğütmek, basit bir French Press’den yüksek teknolojili espresso makinelerine kadar en sevdiğiniz demleme yöntemine göre çekirdeklerinizi özelleştirmenize olanak tanır. 

Kaliteli bir kahve öğütücü iyi bir yatırım olabilir. Ancak ihtiyaçlarınızı ya da iddialarını karşılamayan bir ürüne binlerce lira harcamak yerine, araştırılmış ve öğütücüleri satın alıp deneyimlemiş gerçek kullanıcı yorumlarından yola çıkarak sizler için en iyi elektirikli kahve değirmeni yazısını hazırladık.

Bir Kahve Değirmeni Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu sorunun yanıtını Kahve Öğütücü Nasıl Seçilir, Kahve Değirmeni Çeşitleri yazısında detaylıca anlattık.

Bıçaklı ve dişli öğütücüler arasında seçim yapmanız gerekir. Ancak bıçaklı öğütücüler yeni başlayanlar arasında popüler olsa da, dişli öğütücüler kadar tutarlı doku elde edemez. Ancak daha küçük ve ucuzdurlar. 

Dişli öğütücüler daha fazla tutarlılık ve kontrol sunar. Kahve çekirdeklerini ya düz diskler ya da iç içe geçmiş konik dişliler yoluyla öğütüyorlar. Bu işlem, demlediğinizde daha dolgun, daha dengeli tatlar sağlar. Ve bir dişli öğütücünün kaç ayara sahip olduğuna bağlı olarak, espresso makineleri için yeterince ince öğütülmüş veya soğuk demleme ve French Press’ler için yeterince kaba öğütme yapabilirsiniz. Dişli öğütücüler daha pahalı olsa da çoğu uzman, bunların en iyi seçim olduğu konusunda hemfikirdir.

Baratza Encore Konik Dişli Öğütücü

En iyi 5 kahve öğütücü

Birinci sınıf bir kahve değirmeni, çekirdekleri hızlı ve eşit bir şekilde ezer. Kullanımı ve temizliği kolaydır. Çeşitli demleme yöntemleri için farklı boyda partiküller üretecek kadar çok yönlüdür. 

Açma / kapama kadranı ve manuel darbe düğmesi ile kontrol edilen Bratza Encore 40 milimetrelik ticari sınıf konik dişlileriyle zahmetsizce ve düzgün bir şekilde inceden kabaya 40 farklı kıvamda çekirdek öğütebiliyor.

35 cm uzunluk, 14 cm genişlik ve 16 cm derinlik ölçüleriyle, tezgahınızda fazla yer kaplamaz.

Kullanıcılar, Baratza öğütücülerin kalite ve performanslarına bayılıyor ve lezzette büyük bir fark yarattıklarını söylüyor. Amazon’da yaklaşık 8.000 yorumla 4.6 yıldız puan toplamış.   

Oxo Brew Konik Dişli Öğütücü

en iyi 5 kahve değirmeni
Oxo Brew Konik Dişli

OXO’nun birinci sınıf kahve değirmeni, inanılmaz güç ve hassasiyet sunar. 40 milimetre konik dişlilere ve soğuk demleme, Aeropress, espresso ve daha fazlası için 15 öğütme boyutu yelpazesine sahiptir. Öğütücü, son kullanığınız ayarı hafızasında tutar. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. 

Statik korumalı paslanmaz çelik telve kabı, telveyi dökülmeden bir kahve filtresine boşaltmak için yeterince büyük bir açıklığa sahiptir ve UV ışığını engelleyen haznesi, zahmetsiz temizlik için öğütücünün içinden ayrılabilir. 

Breville Smart Pro Öğütücü

Breville Smart Pro

Smart Pro, baristaların da tercihi üst düzey bir öğütücü. Kahve miktarını ölçmek ve öğütmek için otomatik bir “Dozaj IQ” programına sahiptir. Paslanmaz çelik konik dişlileriyle, French Press için kaba öğütmeden espresso için süper ince kıvama kadar değişen 60 farklı ayara sahiptir. LCD ekranı, öğütme ayarını, bir zamanlayıcıyı ve seçtiğiniz çekim veya bardak sayısını gösterir; ayrıca tercihlerinizi not etmenize ve kaydetmenize de olanak tanır. Ayrıca, hassas zamanlayıcı, mutlak kontrol için öğütme sürelerini 0,2 saniyelik artışlarla ayarlar ve programlar. 

Kaç parti kahve yapmak isterseniz isteyin, ısınma sorunu yaşamazsınız. Öğütme sırasında ısınmaması; kahve çekirdeğindeki uçucu yağların korunmasını sağlar. Breville Smart Pro, espresso severler için bir portafiltre eki içerir. Yani kahveyi doğrudan espresso makinenizin filtresine öğütebilirsiniz.

Krups Hassas Düz Dişli Öğütücü

Krups Hassas Düz Dişli

Metalik düz dişli Krups öğütücü, öğütme boyutu üzerinde tam kontrol için tek tip öğütme sağlar. Tek bir düğmeye basarak çekirdekleri verimli bir şekilde öğütür ve büyük haznesinde tutar. Her kahve demleme yönteminde çekirdeklerin lezzetini tam olarak çıkarmak için mikro ayarlara sahip 12 öğütme boyut aralığı ince ayar yapmanızı sağlar. Öğütücü ayrıca, 2’den 12’ye kadar kaç fincan öğüteceğinizi kontrol etmenizi de sağlar.

Hamilton Beach Elektrikli Öğütücü

En İyi 5 Kahve Değirmeni
Hamilton Beach

Kahve değirmeni için ayıracak çok fazla bütçeniz yoksa Amazon’da 23.800 yorumla en yüksek puanı alan bıçaklı kahve öğütücü Hamilton Beach’i düşünebilirsiniz. Kompakt, sessiz ve ucuzdur.

Yaklaşık 500 gramlık bir ağırlığa sahiptir. Kullananlar, öğütücünün sağlam paslanmaz çelik bıçaklarının bir düğmeye basarak bütün çekirdekleri kolayca öğüttüğünü söylüyor. Ayrıca, 12 fincan kahve ve kolay temizlik için bulaşık makinesinde yıkanabilen bir öğütme haznesine sahiptir. Ayrıca, kompakt depolama için öğütücünün güç kablosunu makinenin altındaki akıllı bir köşeye sokabilirsiniz. 

Similar Posts

One Comment

  1. merhaba delonghi barista ev tipi espresso makinem var. espresso için hangi öğütücüyü almalıyım ? hario el değirmeni mi, yoksa delonghi K79 mu veya krups mı? hangisini önerirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir